נושאים

אקטואליה

אקטואליה

פוליטי, מדיני, בטחוני
היסטוריה

היסטוריה

ישראלית וכללית
נשים

נשים

מגדר, שוויון, פמיניזם
מוסיקה

מוסיקה

הג'ירפות, שב"ק ס., יאיר דלאל, אדמה יתומה ועוד
צרכים מיוחדים

צרכים מיוחדים

בעלי מוגבלות משתלבים בחברה
תרבות יהודית

תרבות יהודית

אמונה, חינוך, משפחה, מנהיגות, בינו לבינה
ילדים ונוער

ילדים ונוער

התבגרות, עצמאות, מרד, לבטים, יחסי משפחה
שואה ותקומה

שואה ותקומה

הסיפור שלא סופר, היסטוריה, ביוגרפיה
פסיכולוגיה

פסיכולוגיה

התמודדות, פוסט טראומה, שיקום
רוחניות

רוחניות

תובנות, מסעות, התעלות, הבנה
  • צבא
  • 1973 - יומני מלחמה

18 ₪ ל - 7 ימים    70 ִִ₪

1973 - יומני מלחמהאחרי היווצרותו של הפצע המדמם והכואב, זה שסיים באבחה חדה את האופוריה שלאחר מלחמת ששת הימים, הגיעה העת לספר בפעם הראשונה את סיפורה של מלחמת יום כיפור לא רק מנקודת המבט הצבאית, אלא גם זו המדינית, לא רק מנקודת המבט הישראלית, אלא גם זו המצרית והסורית. הנרטיב הזה, כפי שנראה, משנה באופן דרמטי את האתוס שכולנו גדלנו לאורו, אתוס של הקרב על מצדה, רגע לפני חורבן בית שלישי.

הסדרה שלפנינו נפתחת ביום מותו של נאצר ועלייתו של סאדאת לשלטון ומסתיימת ביום חזרתו של סאדאת מביקורו בישראל ונאומו בכנסת – תחילתו של תהליך השלום.

שני פרקים. שימו לב כי משך הצפיה המוקצה לסדרה הינו שבוע ולא 4 ימים כמקובל

 

 

 

 

 

פרק א: "הדרך לרמדאן"

אוקטובר 1970 עד אוקטובר 1973. שלוש השנים שבין עליית סאדאת לשלטון לפרוץ המלחמה. סאדאת מקבל החלטה היסטורית: להסכים ליוזמת יארינג, שבתשובה אליה מודיע לראשונה על הסכמתו להסדר שלום עם ישראל תמורת נסיגה לגבולות ארבעה ביוני. לאחר מכן חוזר על הצעותיו במשנה תוקף ובפירוט רב יותר במסלול חשאי, שהתקיים בינו לבין גולדה באמצעות קיסינג'ר בוושינגטון. קברניטי ישראל, שקועים בחרדות קיומיות, מחד, ובשאננות ותחושת כוח בלתי מוגבל, מאידך, ממאנים להקשיב. סאדאת מחליט להתחיל להתכונן למלחמה.

פרק ב: "חורבן בית שלישי"

7 עד 22 באוקטובר. המצרים מסתפקים תחילה ביעדם המקורי: חציית התעלה והתבססות על צידה המזרחי, כדי להניע תהליך מדיני. אבל ישראל עדיין משוכנעת שסאדאת רוצה להשמיד אותה ומתעקשת להילחם באויב שאמור לשעוט לתוך שטחה. זה כמעט עולה לה בתבוסה, עד שדווקא המצוקה הסורית בשדה המערכה גורמת לסאדאת לשגות פעמיים ומספקת לישראל גם בחזית המצרית הצלחה צבאית, שתהפוך עד מהרה לקרב פוליטי בתוך הצמרת של שני הצדדים היריבים. הקרב הזה ישנה את ההיסטוריה הפוליטית של ישראל ומצרים אחרי המלחמה.

בימוי: אריק ברנשטיין, וינסנט דה-קוונטט; תסריט: אילן זיו; אריק ברנשטיין; יועצים: ד"ר רונן ברגמן, ד"ר יגאל קיפניס; הפקה: אריק ברנשטיין, פול סעדון – עלמה הפקות, Second Vague, ARTE. (ישראל, 2013).

הטמיעו את כל העמוד
הטמיעו את כפתורי התשלום ותמונת הסרט
הטמיעו את כפתורי התשלום בלבד, ללא תמונה

תגיות: דוקומנטרי, היסטוריה, צבא ומלחמה

Cron Job Starts